Tynki tradycyjne.

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu tynków tradycyjnych cementowo-wapiennych. Jest to tradycyjna, sprawdzona technologia, niezastąpiona w wielu przypadkach.

Tynki tradycyjne znakomicie sprawdzą się w miejscach w których musimy zniwelować duże krzywizny ścian lub sufitów lub naprawić uszkodzone powierzchnie. Daje nam to możliwość położenia tynku o grubości 20 mm, a po wyschnięciu, nałożenia kolejnej warstwy korygującej nierówności. Pozwala nam to uzyskać całościowo warstwę tynku nawet do 40 mm. Kolejną zaletą tynku tradycyjnego jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do tynku gipsowego. Jego charakterystyczna chropowata i szorsta faktura może też stanowić zaletę w przypadku projektowanie i wykonywania pomieszczeń o charakterze industrialnym. Jednocześnie znakomicie sprawdza się w przypadku przeznaczenia pod wszelkiego rodzaju okładziny ścienne, tj. płytki ceramiczne, etc.

Na rynku znajdziemy wiele odmian gotowych tynków tradycyjnych cementowo-wapiennych, podzielonych na rodzaje ze względu na granulację, zastosowanego rodzaju kruszywa czy też zastosowanego rodzaju koloru cementu lub dodatków polepszających plastyczność czyli tzw. przyczepność i urabialność. Pomimo drobnych wad do których zalicza się stosunkowo długi czas schnięcia, stosowanie tynków tradycyjnych w pewnych warunkach budowlanych posiada jedynie same zalety. Do tych właśnie zalet zaliczyć można m.in. niską cenę materiału, szybkość (przy zastosowaniu technologi natrysku maszynowego) i ogromną możliwość zastosowań pod konkretne techniki budowlano-wykończeniowe, jak również znakomitą oddychalność tego typu technologii.